תיירות זוגית

בפרשה שלנו עם ישראל מגיע לאחת המדרגות התחתונות ביותר.
כחלק מהמסע לארץ ישראל, משה רבנו שולח את נשיאי העדה להיות תיירים בארץ.
כאשר בחזרתם, הם מוציאים את דיבת הארץ. מדוע עם ישראל נופלים בנפילה כל כך קשה?
צריך להתבונן במושג "תייר". התייר מגיע אל המרחב ובדרך כלל מלא בהתפעלות ממראה עיניו, הוא אינו מרשה לדברים "לעבור לידו". ההתרשמות של התייר נמדדת ביחס למקום ממנו הוא הגיע.
התייר אינו בא בכדי לחלוק ציון אל המקום, אחרת הוא לא תייר. תייר צריך לבוא ולהתרשם ממקום נקי בלא דעה קדומה כלשהיא על המרחב בו הוא נמצא אחרת הוא לא יצליח להתרשם בצורה ריאלית.
לעניות דעתי זה מה שקרה לנשיאי העדה לכן יהושע וכלב עונים לשאר הנשיאים.
".. הארץ אשר עברנו לתור אותה טובה הארץ מאד מאד. אם חפץ  בנו ה' והביא אתנו אל הארץ הזאת ונתנה לנו ..."
נקודת המבט שלהם היא שהארץ שייכת לה' והיא טובה מאד מאד. כלומר, טובה בלא מידה שאנחנו יכולים למדוד, כאילו נאמר טובה עד בלי די. התרשמנו מהארץ וגילינו משהו יוצא דופן ומיוחד, משהו אלוקי. לא צמצמנו את הארץ על פי המוכר לנו."
מה נדרש מתייר בכדי להצליח במשימה?
ראשית, נדרש ממנו המון פתיחות כך שיוכל לראות את עולם בצורה שונה ממה שהוא רגיל.
שנית, נדרש ממנו המון אמון בעצמו שהוא יכול להכיל את המיוחד והשונה שהוא פוגש.
אצל נשיאי העדה שבאו לתור את הארץ היה חסר אמון וגבורה ובכך נתקלו בקושי להכיל את היוצא דופן ולהתרשם באופן נקי מטוב הארץ. הייתה חסרה להם אמונה בהשגחה אשר הביאה את עם ישראל לארץ.
בזוגיות יוצאים שני אנשים למסע כתיירים כאשר הם יודעים מהו היעד הסופי, אך מעבר לכך הם אינם יודעים במי יפגשו בדרך ועם מי הם יחוו את המסע ועם מה יצטרכו להתמודד.
בזוגיות נדרשים כל הזמן להיפתח אל העומק של החיים שאינו ידוע, בני זוג נדרשים להיות פתוחים האחד לעומק של השני ולא להתבונן מנקודת מבט שכל אחד מכיר את השני. הרי בני הזוג למעשה כתיירים המתפעלים מכל מה שעיניהם רואות.
במישור המעשי, אני סבור שכאשר יש לאחד "כאב בטן" מחציו השני, זהו סימן שיש משהו לא מוכר במרחב הזוגי. הרי ככל שבני זוג מכירים אחד את השני ישנה ציפייה שהם ידעו איך כל אחד ינהג במצבים מסוימים וממילא לא יכאיבו או יפתיעו האחד את השני.
היה וקרה ובני זוג הכאיבו אחד לשני "וכואבת להם הבטן", סימן שכנראה יש משהו שעדין לא ידוע במרחב הזוגי, ישנו מרחב שצריך לתור אותו בהתפעלות והתפעמות.
כך צריך לעבור בשמחה את מהמורות המסע הזוגי כתיירים.
כאשר "תייר טוב" נתקל במקום במרחב הזוגי שלא ידוע לו, הוא נזקק לסקרנות, סבלנות, פתיחות ומוכנות לגלות את הלא ידוע.
בהצלחה

 
 

אם גם אתם רוצים להעצים ולשפר את הזוגיות שלכם צלצלו כעת 0526606036
או שלחו אימייל had128128@gmail.com 

השאירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!