הרהורים שלאחר החגים

ברצוני לשתף אתכם בהרהורים שעלו במהלך חג הסוכות השנה.
אחד השכנים סיפר לי שהסוכה שלו נפלה בעקבות הרוחות העזות שפקדו אותנו. הוא קבל באוזני שחג הסוכות הוא חג מאתגר במיוחד. למען האמת, היציאה מהשגרה מביאה עימה המון מתח, מתח זוגי, משפחתי ואישי.
הציווי להיות בשמחה זהו ציווי קשה במיוחד.
לאחר שהקמתי את הסוכה שלי שלש פעמים השנה, יכולתי גם להזדהות אתו. אך מאידך ניתן להתבונן בחג הסוכות כחג של הזדמנות והזמנה.
אני רוצה לשתף אתכם בכמה נקודות מבט המאפשרות לחג הסוכות להזמין עילוי לזוגיות.
  • הסוכה היא דירת ארעי,  כאשר האדם, הזוג והמשפחה יוצאים מדירת הקביעות אל עולם שבקושי עומד איתן אל מול רוח מצויה. אפשר במצב כזה להיאחז בקרנות מזבח הקביעות. להיכנס ללחץ ולשאוף לחזור לחיות באשליה שמה שאנו בני האדם עושים הוא קבוע. אז כל ערעור קטן, וכל הפתעה קטנה מטלטלת את החיים. ולחילופין אפשר לראות שהחיים הם באמת ארעיים, ברצותו של ה' מקצר וברצותו מאריכם, מבט כזה נותן מקום לשינויים. מבט כזה מרגיל את האדם לגמישות בחיים, במערכות יחסים ובכלל. אך בעיקר נותן לאדם פרופורציות, אדם לומד להעריך את הרגע והכי חשוב הוא לומד לשמוח בכל רגע כי כל רגע אינו מובן מאליו. מבט כזה מאפשר לאדם ולזוג לשמוח ולא לשקוע בתסכול ואכזבה תמידיים.
  • בכל החג אנו אומרים הלל, לקבע את הכרת הטוב. אפשר ממש לעבור סדנה על הכרת הטוב ורק מיתוך הישיבה בסוכה. הסוכה הכשרה – כשרה, כאשר יש שתי דפנות ומשהו. הרי ברור לכל שבית כולל יותר משתי דפנות ומשהו. אלא חכמינו הראו שזה המקום לבחור וללמוד מהסוכה להתבונן על העיקר ולא על החסר. הסוכה נקראת סוכה על שם הסכך. הסכך זכר לענני הכבוד שליוו את עם ישראל במדבר והעניקו לו בטחון. הסוכה מסמלת את הצורך של האדם בביטחון .בסוכה הביטחון הוא מהשגחת ה' החופפת על יושבי הסוכה.
העולם סובר שבזוגיות הרכיב החשוב ביותר זו האהבה, איני מקל ראש באהבה והיא אחד היסודות האיתנים לזוגיות, אבל אהבה היא תוצר. תוצר של המאמץ של שני בני הזוג לתת תחושת בטחון לכל אחד מבני הזוג ולבטן את הקשר. חג הסוכות זו ההזדמנות של כל זוג להתאמן בנתינת בטחון.
  • חסידים רגילים לומר ששתי מצוות מקיימים עם הבוץ שעל הנעלים, ישוב ארץ ישראל וכניסה לסוכה. מצוות סוכה מקימים כשנכנסים כל כולך לתוך הסוכה. גם זוגיות דורשת את כל תשומת ליבו של האדם ולא תשומת לב חלקית.
בעולם המודרני קשה לאדם להיות כל כולו במקום אחד, ישנם כל כך הרבה רעשי רקע. חג הסוכות זו ההזדמנות ללמוד מהו מיקוד ואיך אדם יכול לתת את כולו.
  • מידת הצניעות, חג הסוכות זהו חג שכולם בעצם נמצאים עם כולם, המחיצות אינן. אך בכדי לשמר בכל זאת על הבחנה בין רשות היחיד ורשות הפרהסיה חייבים צניעות. צניעות זו אותה שפה וכללי התנהגות שרק מי ששייך מבין, רק בני הבית מבינים אותה. חג הסוכות הוא חג המזמן אימון באותה השפה, שפת הצניעות.
מחשבות אלו מלוות אותי בכניסה לשנה החדשה, לשנה נוספת המתחילה בבראשית.
יהי רצון ששנה זו תהא שנה מלאה בעבודה שתביא לרוממות בזוגיות אם גם אתם רוצים להעצים ולשפר את הזוגיות שלכם צלצלו כעת 0526606036
או שלחו אימייל had128128@gmail.com 

השאירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!