קושי או אתגר?אבא יעזור


אתמול קמנו משבעת הימים בהם התאבלנו על לכתו של עטרת ראשנו, אבינו לי שת בן אסתר ז"ל,  בחרתי הפעם ללמוד מהי התמודדות בריאה ומחזקת מאבי ומורי.
על פניו נראה כי לאבי היו את כל הסיבות שבעולם להתמרמר על החיים ועל הקשיים שפקדו אותו, אדם שגדל ללא אמא, אדם שמשפחתו התעמרה בו , אבל מנגד מדובר באדם חיובי שתמיד היה אומר תודה לבורא עולם על הכל, תמיד הוא אמר שהוא האדם הכי עשיר בעולם והסתכל על הצד החיובי, המחזק.
אבי הגיע מארה"ב ללא אמצעים כלל ובמשך שנתיים היה ללא עבודה, אך היה גאה בעושר שהיה לו, היו לו משפחתו  וארץ ישראל ועבורו זה היה די והותר, הוא היה מאושר בחלקו. ואני תמיד תהיתי מהיכן הוא הצליח לשאוב את הכוחות הללו.
אני זוכר שבפעם הראשונה שאבי חלה והגעתי לביקור, מצאתי את הבית כולו חשוך ורק צחוק מתגלגל נשמע מחדרו של אבי. כששאלתי אותו מה הוא עושה, הוא ענה בחיוך רחב שהוא קרא מחקר שטוען שכשצוחקים משתחרר חומר מהמח שפועל כנגד מחלת הסרטן ממנה הוא סבל. וכיוון שאבי היה מקפיד מאוד בקלה כבחמורה הוא הקפיד במשך כל יום לצחוק כרבע שעה – שוב, הסתכלות על הצד החיובי.
זכור לי שבאחד מחגי הפסח בהם חגגנו יחד ולצערנו אימי לא הרגישה טוב, אנחנו הילדים היינו אחראים על מלאכת הבישול והארגון לחג. בזמן ההכנה קרו מאורעות שכביכול הקשו עלינו את המלאכה, לפתע נגמר הגז, לאחר מכן נשרף פקק החשמל הראשי של הבית ואז השכן פגע בצינור המים וגם מים לא היו. אני כעסתי.."מה עוד?!" אבא ששמע אותי אמר "וואוו זה מאתגר!", אני הייתי משוכנע שאבא יכעס, אבל אבא פתר לאט לאט את הבעיות והתמודד עם משימה אחר משימה.
בצורה כזו כל קושי הופך להיות אתגר.
בהספד אותו נשאו הנכדים, הם אמרו "סבא מעולם לא אמר אי אפשר, קשה לי, הוא אמר אם קשה מתאמצים".
שמעתי מראש ישיבה סיפור בעל ערך מוסף גבוה לחיים.
מסופר על ילד יתום שעל פניו נראה שהגורל לא היטיב איתו וההתמודדויות היום-יומיות היו נראות בעיניו כבלתי אפשריות. הילד פנה לראש הישיבה בבקשה לעזרה. אמר לו ראש הישיבה למשפחה שבארץ ואפילו לי כאן על הקרקע יש המון מגבלות, נצל את העובדה שאתה בן לבורא עולם, לאבא שנמצא בשמים אין מגבלות, רק תבקש מאבא ואבא יעזור. אני כותב את זה כיוון  שזה דבר כ"כ עמוק, צריך להאמין ולהפתח לעזרה ואבא יעזור.
את הסיפור הזה סיפרתי לרותי גיליס אלמנתו של ד"ר שמואל גיליס ז"ל הי"ד שבאה לנחם אותי במהלך ימי השבעה והאבל. היא כ"כ התרגשה בצורה בלתי רגילה. אני תהיתי על כך והיא סיפרה לי שאת מה שקרה לה לפני מספר ימים. רותי ניגשה לחנות כלשהי על מנת לרכוש מוצר כלשהו. אך בחנות לא הסבירו לה פנים והיקשו עליה. נפתח סוגריים לרגע, כמה ימים לפני כן התקשר אליה בחור שהיה חייל, הפקוד של בעלה ז"ל וסיפר לה עד כמה העריך את בעלה ועד כמה הוא עזר לו בקשיים שהיו לו במהלך שירותו הצבאי ובחיים בכלל. נחזור לרותי....כאמור היא ניסתה לרכוש מוצר כלשהו ונתקלה בקשיים. רותי החליטה להתפלל לבעלה ולבקש עזרה. לפתע פנה אליה מוכר אחר ושואל אותה..."סליחה את רותי?" היא אמרה לו כן ומייד הוא נרתם לעזרה וטיפל בה בצורה יוצאת מן הכלל. אז אני אומר לה עד כמה צריך לבקש כי לאבא שבשמיים אין גבולות. והיא אמרה "זה עובד".
לאבא שבשמיים אין מגבלות.
אני מתפלל שהקב"ה יעזור לי לעשות נחת רוח לאבי שבשמיים.
אדם לא עלינו יכול למות מצער רק בשל העובדה שלא הצליח לממש את הדמיונות שלו ואת הרצונות שלו, לא כן אבי שבחר להתבונן על הצד החיובי – בעיניי זה נס, הבחירה לראות "טוב" היא סוג של החלטה, זו עבודה.
אם נקח מזה מעט, כל אחד למשבצת שלו, אז החיים יהיו יותר משמחים!
ניקח על עצמנו להפיץ "בחינם" את המתנה הזו, המתנה שחבויה בהתבוננות חיובית.
הדס
 

 


אם גם אתם רוצים להעצים ולשפר את הזוגיות שלכם צלצלו כעת 0526606036
או שלחו אימייל had128128@gmail.com 

השאירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!