מבט זוגי על פרשת תרומה

"והבריח התיכון בתוך הקרשים מברח מן הקצה אל הקצה".
הקב"ה מצווה בבניית המשכן לבנות בריח - קרש אשר יחבר את כל הקרשים לכל צלע. בפשטות, הבריח מאחד את הקרשים של כל צלע ומחזק את הצלע ואת הדופן שלא יתפרק.
חכמנו למדנו מניסוח הפסוק שהקרש – "הבריח" חיבר מ"קצה אל קצה" לא רק של הצלע האחת אלא לכל הצלעות יחד. כאשר מנסים לדמיין איך זה היה בפועל מוכרחים לומר שבריח עמד על תילו על דרך הנס, כיוון שעל דרך הטבע זה לא ייתכן. זאת כיוון שהצלעות הן עומדות בריבוע והקרש לא גדול דיו. ובמידה והיה הקשר גדול דיו, עדיין לא היה מתאפשר להכניסו להשחילו בצורה כזו. ובלשון חכמנו "בנס היה עומד".
כל זוגיות היא משכן להופעת השכינה "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם". בחיים בכלל ובזוגיות בפרט נוטים להיגרר לעיסוק המאוד תכליתי של החיים.
לכן, יש צורך בבריח תיכון שיחזק ויקשור את כל הצלעות מקצה אל קצה. יש צורך מהותי והכרחי שבני הזוג ישבו מפעם לפעם ויבררו מהו אותו ה"בריח התיכון" שלהם, מהו הערך העומד מעבר לזמן ומקום שקושר אותם יחד. מהו אותו הדבר שברמה הזוגית הם מסורים ומתמסרים אליו.
כך אפשר לחזק את המשכן הזוגי.
למה אנו מסורים בכל מאודנו? איך זה יבוא לידי ביטוי?  זהו הבריח התיכון שלנו.  אם גם אתם רוצים להעצים ולשפר את הזוגיות שלכם צלצלו כעת 0526606036
או שלחו אימייל had128128@gmail.com 

השאירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!