מבט זוגי - פרשת עקב


משה רבינו ממשיך להכין את בני ישראל לכניסה לארץ ישראל.
בפרשתנו, משה רבינו מזכיר את הנאמנות של בני ישראל לשמור את הברית ואת החסד, בתמורה או כתגובה ה' מבטיח לעם ישראל את כל הטוב והברכה – "ברוך תהיה מכל העמים".
התודעה לכך שיש תמורה עבור הנאמנות, מביאה המון בטחון בקשר של עם ישראל אל ה'.
משה רבינו מעלה קושי העלול להתרחש, מה יקרה כאשר עם ישראל יפגשו "גוים רבים" עם ישראל עלול לתהות "איכה אוכל להורישם?" ובמילים אחרות, עם ישראל עומדים בפני מציאות של הלא נודע.
בני ישראל תוהים מנין לוקחים כוחות ואמונה עצמית שאמנם יוכלו להתמודד ולנצח?
משה מרגיע את החשש שעלול להיות, הוא נותן לעם ישראל שתי מתנות שילוו אותם משך כל הדורות. ראשית, "לא תירא מהם זכר תיזכור את אשר עשה ה' אלוקיך לפרעה ולכל מצרים". במילים אחרות, עם ישראל היה בעבר  במצב שעמד מול גוים גדולים וה' עמד לימינם. כך גם כעת בכניסתם לארץ ככל שיהיו נאמנים ה' יעמוד לימינם ויעזור להם. כאשר עם ישראל עומד מול הלא ידוע הוא צריך לשאוב כוחות מהתבוננות באתגרי העבר.
איך עם ישראל התמודד, בעזרת מה? ומי? כך מפוגגים את קשיי "הלא ידוע".
הכלים הללו נכונים עד למאוד גם ברמה הזוגית. בניית זוגיות ומשפחה הם בהגדרה עמידה מול הלא ידוע. ישנם אתגרים שונים בבניית התא המשפחתי. עמידה מול השוני בין בני זוג, הגדלת התא המשפחתי ועוד. כשבני זוג מתחילים את המסע יחד הם לא מודעים ולא יודעים מה צופן העתיד. יכול זוג לתהות ולפחד איך נעמוד מול אתגרים שאפילו לא ידועים?
קיים ביטוי ישראלי טיפוסי, "יהיה בסדר". אך ישנם יותר ויותר זוגות שאינם מסתפקים בגישה מעין זאת.
מהיכן שואב זוג כוחות להתמודד עם האתגרים העומדים בפניו?
כל זוג צריך להתבונן בהתמודדויות עם אתגרים וקשיים בעבר. מי עזר להם וכיצד ובאיזה אסטרטגיות הם השתמשו.
היכולת לקבל כוח מהתבוננות בעבר מהווה עוגן לזוג לקראת העתיד, אך זה לא מספיק , יש צורך לחזק את הנאמנות של כל אחד מבני הזוג האחד בשני. לחזק את החברות שבהם ולא רק את העובדה שהם שותפים ל"מפעל" הזוגי. חיזוק החברות והנאמנות מהווה נקודת יציבות וחוזק זוגי.
שבת שלום
הדס
 
 אם גם אתם רוצים להעצים ולשפר את הזוגיות שלכם צלצלו כעת 0526606036
או שלחו אימייל had128128@gmail.com 

השאירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!