דף הבית >> מאמרים בנושא זוגיות ומשפחה

רגישות לזולת

פורסם ב: 16/05/2019
היסוד שמצב כזה לא יקרה, הוא הרגישות האחד לשני מחד, ומאידך ההערכה התמידית האחד לשני, פירגון תמידי. ככל שהמערכת הזוגית ערה וזהירה, ברגישות, הערכה ומוכנות לחוות הדדית את הזוגיות, ישנו האיזון הנכון הבריא
המשך לקרוא »

התחדשות בזוגיות

פורסם ב: 10/05/2019
תורת המועדות מלמדת אותנו שאם יש רצון להיפגש אז צריך לתכנן מפגשים, ולהתכונן לקראתם. כשיש רצון ליצור מפגש גם זמן שגרתי יכול להיות מיוחד, זהו סוד המפגשים המחדשים זוגיות.
המשך לקרוא »

אהבה ללא תנאי

פורסם ב: 03/05/2019
ככל שהאוהב רואה את הפנימיות הטובה של הנאהב הוא מתרכז בדרך בה יש לתת לזולת להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה מלאה. אהבה נקייה מזמינה גם אצל הזולת אהבה נקייה, "כמים הפנים לפנים ".
המשך לקרוא »

ההגדה בראי הזוגיות

פורסם ב: 16/04/2019
היכולת להתבונן ולראות איך הזוג הצליח לא להתקבע באתמול אלא התקדם אל עבר מציאות חדשה, למד על עצמו ועל זולתו דברים חדשים. כיצד הצליחו בני הזוג לא להתקבע בהתנהגויות ישנות ואימצו דפוסים חדשים. כיצד הצליחו
המשך לקרוא »

אפשר לתקן - חייבים לתקן

פורסם ב: 10/04/2019
אחד הדברים המחזיקים זוגיות היא היכולת להתעלות מעל להסתכלות אנוכית ולראות איך כל כוחות החיים הפרטיים והזוגיים מקבלים משמעות וכח מעצם היותם שותפים למטרה נעלה.
המשך לקרוא »

געגועים בזוגיות

פורסם ב: 04/04/2019
אני מציע לכל זוג לא לחכות למצב שיכפה עליהם ריחוק כגון מילואים בדי לעשות עבודה שכזו. אני מציע לנצל כל הזדמנות כגון יציאה לעבודה וכד' לסוג זה של געגועים והתבוננות בזוגיות.
המשך לקרוא »
יש 41 עמודים
לעמוד הקודם    2 3 4 5  6 7 8   לעמוד הבא