דף הבית >> מאמרים בנושא זוגיות ומשפחה

נדבת הלב במשכן כבזוגיות

פורסם ב: 07/02/2019
אני מציע לזוגות לא לערוך הסכמי עבודה הדדיים, אלא לראות איפה אפשר להרחיב את הרצון ולתת ממקום הלב. לראות איפה כל אחד משתלב בשותפות במערכת הזוגית ובמטלות השונות. רק אז יתאפשר השראת השכינה
המשך לקרוא »

האחריות הזוגיות - ביטחון זוגי

פורסם ב: 31/01/2019
עם השנים הבנתי שהביטחון בקשר הזוגי הוא המתכון היציב והמשמעותי ביותר לכל שאר הפרמטרים לחיזוק הקשר הזוגי. הביטחון הזה נבנה בין היתר כתוצאה מרגישות הדדית וכתוצאה מהאחריות שכל אחד מבני הזוג חשים ביניהם.
המשך לקרוא »

אפשר לשנות

פורסם ב: 23/01/2019
בני זוג מלאים בציפייה ל"גאולה השלמה", לשינוי מהקצה אל הקצה. הם כה רגילים להתבוסס בקושי שהם אינם מוכנים לקבל את הניצנים כדבר משמעותי או בר קיימא. הסתכלות זו פוגעת באמון שלהם בתהליך באופן..
המשך לקרוא »

להפוך מר למתוק

פורסם ב: 17/01/2019
קליניקה ניסינו לשחרר את הפרשנויות אז הסתבר שאותם התנהגויות פסולות נבעו מפחד ומתסכול ולא מחוזק, כפי שהיה נדמה. שינוי מבט זה אפשר לבן הזוג הפגוע להתמלא ברגשות חמלה ולא רק בכעס ומרירות.
המשך לקרוא »

הציפייה למפגש זוגי

פורסם ב: 09/01/2019
הנהגה כזו מעמיקה את החברות בזוגיות ואת תחושת הביטחון בעצם הזוגיות. זמנים ומפגשים אלו לא צריכים להיות משהו בומבסטי, הם יכולים להיות מפגשים במקום ביתי חמים ובטוח, העיקר שצריך להיות לגביהם צפייה הדדית..
המשך לקרוא »

תזמון בזוגיות...

פורסם ב: 03/01/2019
בני זוג שרבים באמצע הבית לעיני שאר המשפחה או הילדים אמנם מאד כנים ו"דוגרים", אך הזיקו האחד לשני הרבה מעבר לעצם נושא המריבה. לכן חשוב בשעת רצון לדבר ברמה הזוגית ולברר איפה מתאים לזוג לערוך שיחות....
המשך לקרוא »
יש 38 עמודים
לעמוד הקודם    1 2 3 4  5 6 7   לעמוד הבא